Specjalistyczne gabinety lekarskie

Centrum leczenia ran

Leczenie ran to nie tylko znajomość nowoczesnych opatrunków i technik. Leczenie ran to dziedzina medycyny, w której zespół specjalistów zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną wykonuje działania mające na celu przyśpieszenie okresu gojenia i ostateczne zamknięcie rany. 

Rany przewlekłe takie jak stopa cukrzycowa, owrzodzenia podudzi, czy odleżyny, są istotnym problemem w praktyce klinicznej. Nasz zespół chirurgów i pielęgniarek zabiegowych stawia sobie za cel stworzenie optymalnych warunków leczenia zabiegowego, tak aby w możliwie krótkim czasie doprowadzić do prawidłowego gojenia, a wreszcie zamknięcia rany.

?

Nowoczesne opatrywanie ran

Przez długie lata sądzono, że rana goi się najlepiej, gdy wysycha na powietrzu i tworzy strup. Jak pokazują badania, jest to błąd. Wyniki najnowszych badań naukowych dowodzą: dla procesu leczenia optymalne jest środowisko rany o „idealnej wilgotności”. Nowoczesne opatrunki z folią o wysokiej jakości wyróżniają się tym, że wspomagają tak zwane „wilgotne leczenie ran". Dla Państwa jako pacjentów oznacza to szybsze gojenie się rany.

Efekty leczenia

Opatrunki foliowe utrzymują idealną wilgotność rany, pozwalając na odparowywanie nadmiernej wilgoci (np. potu) na zewnątrz. Minimalizuje to macerację skóry. Opatrunki foliowe są wodoszczelne i nieprzepuszczalne dla bakterii. Pozwalają na kąpiel pod prysznicem bez zdejmowania opatrunku i zapobiegają wnikaniu zarazków z zewnątrz. Zmniejsza to ryzyko zainfekowania rany.

Nowoczesne opatrunki pomagają przy opatrywaniu ran ostrych i przewlekłych.

 

boxShadow
Kur-ort 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.