Specjalistyczne gabinety lekarskie

Kwas hialuronowy

 

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najpowszechniejsza przyczyna bólu kolan i bioder. Choroba ta może dotykać zarówno osoby młodsze jak i starsze, jednakże o wiele częściej dotyka osoby po 40. roku życia i to głównie te, które były aktywne oraz są aktywne nadal. 

Jeżeli cierpią Państwo na chorobę zwyrodnieniową, to aż nazbyt dobrze znają Państwo wszystkie objawy tej choroby i odczuwają ich wpływ na swoje życie.

DUROLANE stworzono specjalnie w celu leczenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i biodrowego. Preparat ten (przezroczysty żel o dużej zawartości kwasu hialuronowego) działa na zasadzie przywrócenia smarnych właściwości płynu stawowego, które w tej chorobie ulegają pogorszeniu.

 

Preparat wstrzykiwany jest do stawów objętych chorobą zwyrodnieniową w celu zmniejszenia bólu oraz przywrócenia warstwy smarującej i amortyzującej, przywraca lepszą jakość życia. Ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo jest stosowany w zabiegach chirurgii estetycznej.

Terapia Durolane polega na jednorazowej iniekcji, podczas gdy inne preparaty kwasu hialuronowego wymagają 3-5 wstrzyknięć w jednym cyklu terapii. 

W Durolane wykorzystano NASHA – opatentowany zaawansowany proces wytwarzania kwasu hialuronowego. NASHA to wysoce oczyszczony produkt wytworzony bez użycia jakichkolwiek materiałów pochodzenia zwierzęcego, co gwarantuje, że ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest bliskie zeru. Organizm traktuje Durolane w taki sam sposób, w jaki traktuje kwas hialuronowy wytwarzany przez siebie.

 


Durolane zawiera duże ilości stężonego kwasu hialuronowego, działającego tak, jak naturalny kwas. Preparat przywraca jego naturalny poziom, który zmniejsza się przy postępie choroby zwyrodnieniowej. Jak wiadomo, związek ten zmniejsza ból, a dzięki właściwościom lepkosprężystym może wyściełać i amortyzować wnętrze stawu. Kwas hialuronowy pomaga także utrzymać normalną równowagę płynów w stawie i przywrócić normalne funkcjonowanie stawu.

Preparat OST Plus jest przezroczystym roztworem naturalnego, wysokooczyszczonego hialuronianiu sodu, otrzymanego metodą fermentacji i z tego względu wolnego od białek zwierzęcych. Ponadto preparat OST Plus jest stabilizowany mannitolem, pełniącym dodatkowo rolę zmiatacza wolnych rodników. W badaniach dotyczących zgodności biologicznej preparat OST Plus wykazał szczególnie dobrą tolerancję.

 

Reaktywne formy tlenu depolimeryzują długi łańcuch cząsteczek HA i zmniejszają jego długość. Z tego powodu następuje redukcja wiskoelastycznych właściwości płynu maziowego. Mannitol zawarty w OST Plus chroni łańcuchy HA przed depolimeryzacją wywołaną przez reaktywne formy tlenu. 

 

OST Plus jest jedyną kombinacją wysokiej dawki naturalnego HA i mannitolu w iniekcjach dostawowych.

  • Posiada zwiększoną odporność na degradację HA
  • Potrzebna jest mniejsza liczba iniekcji
  • Można wydłużyć czas pomiędzy iniekcjami

 

 

 

boxShadow
Kur-ort 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.