Specjalistyczne gabinety lekarskie

Podologia dla mężczyzn

Mężczyzno, zmień opony na letnie - czyli panowie też powinni korzystać z podologii

Miejsce pomiędzy gabinetem lekarskim a kosmetycznym, stanowi gabinet podologiczny, w którym to prawidłowa pielęgnacja kończyn skierowana jest przede wszystkim na zdrowie i funkcjonalność, oraz w oparciu o estetyczny wygląd. Mężczyzna bez obaw i stereotypów powinien korzystać z pomocy specjalisty. Stopy każdego z nas wymagają pielęgnacji a szczególnie, gdy odczuwalne są dolegliwości podczas codziennej aktywności, bądź, gdy ich stan nagle się pogarsza.

Podologia dla mężczyzn

W męskim świecie ulubione auto przechodzi przez obowiązkową wymianę opon przynajmniej dwa razy do roku. Stopy panów także powinny odwiedzić gabinet podologiczny kilka razy w ciągu roku. Problemem często dotyczącym mężczyzn jest nadpotliwość, związana z ciągłym noszeniem zabudowanego obuwia przez większą część dnia oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Dolegliwość wiąże się z nieprzyjemnym zapachem, uczuciem mokrych stóp, odparzeniami, narastaniem grubej, zrogowaciejącej skóry oraz ryzykiem zakażeń grzybiczych. Samodzielna walka często bywa niezbyt efektywna - w gabinecie specjalista odpowiednio opracuje stopę, dobierze zalecenia w zakresie pielęgnacji domowej oraz odpowiednie preparaty, które zniwelują problem.

Wrastający paznokieć to także dolegliwość bardzo często dotycząca mężczyzn, będąca skutkiem nieprawidłowego zbyt krótkiego obcinania i wycinania paznokci. Niestety większość panów walczy z tym problemem samodzielnie - zwykle próby kończą się interwencją chirurga. Gabinet podologiczny jest w tym procesie pominięty często z niewiedzy oraz błędnym skojarzeniem z gabinetem kosmetycznym. Warto wiedzieć, że podolog nie tylko skoryguje wrastający paznokieć, ale także udzieli wskazówek, dzięki którym problem nie powróci w przyszłości.

Nadpotliwość stóp oraz wrastające paznokcie to tylko dwa z najczęstszych problemów dotyczących męskich stóp. Pozostałe zmiany i nieprawidłowości, takie jak np. odciski czy modzele, także wymagają konsultacji i pomocy specjalisty. Przełammy zatem bariery i śmiało, męskim krokiem maszerujmy do podologa.

Mężczyzno - weź swoje stopy na warsztat i umów się na wizytę już dziś!

Adres

NZOZ Kur-Ort Medical
„Krzywy Domek” w Sopocie
Centrum Medyczne I piętro
81-717 Sopot
ul. Haffnera 6

Rejestracja

tel.: +48 518 948 300
tel.: +48 (58) 5555 215
e-mail: rejestracja@kur-ort.pl

 

rejestracja pon.-piątek 9:00 do 19:00

Konsultacje i porady: po uprzedniej rejestracji telefonicznej lub email

boxShadow
Kur-ort 2013. Wszystkie prawa zastrzeżone.